Cihazla Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti
20.06.2016
Pis Su Hattındaki Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri
07.07.2016

Cihazla Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır
Cihazla Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Bu makalemizde bir çoğumuzun merak ettiği su kaçağı tespitinin nasıl oluyorda kırıp dökmeye gerek kalmadan noktası noktasına tespit edilebildiğini anlatmaya çalışacağız. Evet yanlış okumuyorsunuz, bina tesisatındaki hernagi bir noktadaki sızıntı veya kaçağı kırıp dökmeden noktasal olarak tespit etmek gayet mümkün. Üstelik %100 tespit garantisi ile…

Bilindiği üzere daha bir kaç yıl öncesine kadar yapımızın tesisatında bir sızıntı veya kaçak oluğu zaman deneme yanılma yöntemine göre bazı noktalar tahmin edilir ve o nokta kırılırdı. Bu işlem su sızıntısının olduğu nokta bulunana kadar devam ederdi. Şanşlı gününüzdeyseniz ilk denemede veya bir kaç denemede sızıntının olduğu noktayı bulabilirsiniz. Ama her zaman şansınız yaver gitmez. Bu tahminlerde de şanssız bir gününüzde iseniz bir çok deneme yapmak zorunda kalırsınız.

Neyse ki, günümüz teknolojisi ile artık bu meşakatli ve maliyetli işlemler mazide kaldı. Bina tesisatındaki herhangi bir su sızıntısı ya da su kaçağı ister soğuk su hattında olsun, ister sıcak su hattında olsun istisnalar haricinde dakikalar içinde noktası noktası tespit edilebilmektedir. Üstelik bu işlem yapılırken ne binanıza, ne de su tesisatınıza en ufak dahi zarar verilmemektedir.

Tesisatın sıcak su hattındaki sızıntı veya kaçak son teknoloji ürünü termal kemara ile görüntülenmektedir. Suyun hareketini görüntüleyen bu cihazlar ile tesisat dışına sızan suda milimi milimine tespit edilebilmektedir. Soğuk su hattında ise durum biraz farklıdır. Akustik dinleme cihazı ile suyun hareketi dinlenir. Bu işlemde ekipman kadar, ustanın uzmanlığı ve tecrübesi de önemlidir. Suyun hareketini dinleyen usta tesisatın hangi noktasında sızıntı olduğunu milimi milimine kısa sürede tespit edebilmektedir.

Soğuk Su Hattındaki Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? başlıklı videomuzu izleyerek daha net fikir sahibi olabilirsiniz.

Firmamız tüm su kaçağı ya da su sızıntısı tespit işlemlerine %100 garanti, tamir işlemine de 2 yıl garanti vermektedir. Hiç şüphesiz bu firmamızın yaptığı işin kalitesine ne denli güvendiğinin en önemli göstergesidir.

Uzman personeli ve son teknoloji ürünü ekipmanları müşterilerine en iyi hizmeti verebilme gayesinde olan firmamız hizmetlerinden yararlanmak veya daha fazla bilgi almak için bizi 7/24 müşteri hizmetleri ve teknik destek ekibi hattı olan 0542 434 02 02 nolu telefon numarasından arayabilirsiniz.


Cihazla Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır
Petek Tesisat Blog