Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

İştiraklerimizden Su Kaçağı Tamircisi Net Websitesi yenilendi
11.06.2016
Cihazla Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır
22.06.2016

Kırıp dökmeden su kaçağı tespiti nasıl olmaktadır, nasıl yapılmaktadır. Bu makalemizde teknolojik gelişmelerin tesisat sektörüne yansımalarını ve kaçak-sızıntı gibi sorunların nasıl pratik ve kısa sürelerden çözüme kavuşturulduğunu anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle şu çok iyi bilinmelidir ki, daha bir kç yıl öncesine kadar herhangi bir tesisatta oluşmuş bir su kaçağı veya su sızıntısının tespiti mahalle tesisatçıları tarafından tahmin ile deneme yanılma yöntemiyle yapılmaktaydı. Bu da hem ciddi zaman kaybı, hem de ciddi maliyet ve ciddi maliyet anlamına geliyordu. Çok şükür ki bu dönem gelişen teknoloji ile birlikte bu dönem çok geride kaldı.

Kırıp Dökmeden Su Kaçağı TespitiTesisatlarda iki çeşit boru hattı vardır. Bunlar şebeke suyu (soğuk su) ve sıcak su hattıdır. Günümüz teknolojisi ile gerek sıcak su hattındaki sızıntı veya kaçak termal kameralar ile, soğuk su hattındaki su sızıntısı ise akustik dinleme cihazı ile noktası noktasına tespit edilebilmektedir. Üstelik bu işlem oldukça kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Su kaçağı sızıntısının veya kaçağının tespiti esnasında yapınızın hiçbir yerinde kırma işlemi olmaz. Hatta yapınıza en ufak dahi bi zarar verilmez.

Su Kaçağı Tespiti başlıklı sayfamızda bu konuya detaylı bir şekilde değindik. Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kafanıza takılan herhangi bir şey için de bizi 7/24 Teknik Destek Ekibi hattımız olan 0542 434 02 02 nolu numaradan günün her saatinde arayabilirsiniz.

Ayrıca şunu önemle belirtmeliyiz ki; firmamız tarafından yapılan tüm tespit ve tamir işlemleri %100 garantilidir.

Kırıp dökmeden su kaçağı tespitinin nasıl yapıldığı konusunda daha fazla bilgi edinmek için Soğuk Su Hattındaki Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? başlıkla videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.


Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti
Petek Tesisat Blog