Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespitinde Tecrübe ve Uzmanlığın Önemi

İlk Video Reklam Filmimiz Yayınlanmaya Başladı
06.11.2016

Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespitinde Tecrübe ve Uzmanlığın ÖnemiKırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespitinde Tecrübe ve Uzmanlığın Önemi’ne daha önceki yazılarımızda birçok kez değindik. Su kaçağı tespitinin zor bir iş olduğunu, sanıldığı kadar kolay ve basit olmadığını inşaat işinde ve tesisat işinde olanlar bilir. Ancak bu konularda pek fazla bilgisi olmayan insanlara bu iş kolaymış gibi gelebilir. Ama işin ne yazık ki aslı, astarı öyle değil!…

Standart bir tesisatçı su kaçağının yerini size noktası noktasına söyleyemez. Söyleyeceği yer; bir tahminden ibarettir ve bu tahminine yüzde yüz garanti veremez. Bunun sebebi de herhangi bir su sızıntısının yüzeye çıktığı yer ile sızıntının gerçekleştiği yerin çoğu zaman farklı olmasıdır. Su, kendine yol yapar ve zayıf bulduğu yerden kendini yüzeye bırakır. Her zaman böyle olmasa da genelde bu şekilde olur ve bu durumda insanları kaçağın yeri konusunda yanıltır.

Bazı durumlarda da su sızıntısı çok ince bir sızıntı olduğundan yüzeye çıkmaz ama tabanda ve duvarda rutubet yaparak kabarmalara ve hatta sıvanın dökülmesine, parke ya da karoların kalkmasına sebep olur. Bu tür durumlarda tahmin de bulunmak daha da zordur ve bir o kadar da risklidir.

Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespitinde Tecrübe ve Uzmanlığın ÖnemiFotoğraflarda da gördüğünüz gibi Ümraniye’de ikamet eden bir müşterimiz bize ulaşmadan önce işçiliğine güvendiği mahalle tesisatçısını evindeki su kaçağını bulması için çağırıyor. Her ne kadar su tesisatı döşeme konusunda usta olsa da bu kişi, var olan bir tesisattakı su kaçağını tespit etmek ayrı bir tecrübe ve uzmanlık istiyor. Bu tecrübeye ve uzmanlığa sahip olmayınca da fotoğraftaki gibi bir görüntü ortaya çıkıyor.

Bu tesisatçı tecrübelerine güvenerek bir yer tahmin ediyor ama burada kaçak olmayınca başka bir nokta tahmininde bulunuyor. Buradan da sonuç alamayınca başka bir nokta. Bir kaç noktayı denemesine rağmen sonuç alamıyor, kaçağın yerini bulamıyor. Geriye sadece evin şantiyeye dönen hali kalıyor.

Siz de bu tür sorunlar yaşamamak su kaçağı tespiti konusunda tecrübeli ve uzman profesyonel firmalardan hizmet talep edin. Aksi halde fotoğraflar da gördüğünüz gibi hem eviniz şantiyeye dönecek, hem de paranız boşa gidecektir. Çoğu zaman tüm bu zahmet ve külfetlere rağmen hiçbir sonuç alınamayacaktır.

Petek Tesisat olarak kadromuz; su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiri konularında uzman, uzun yıllara dayanan tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Bu nedenledir ki, firmamız tespit ve tamir işlerine yüzde yüz garanti vermektedir. Sektörde, yüzde yüz garanti kapsamındaki tamir işlerine 2 yıl garanti veren tek firmadır.


Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespitinde Tecrübe ve Uzmanlığın Önemi

Su Kaçağı Tespiti
Blog Yazısı

Petek Tesisat
0542 434 02 02

Doğru, dürüst hizmet