Pis Su Hattındaki Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri

Cihazla Kırıp Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır
22.06.2016
Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?
07.08.2016

Pis Su Hattındaki Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri

Pis Su Hattındaki Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri

Pis Su Hattındaki Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri

Su kaçağı tespiti ikiye ayrılmaktadır. Bunlar temiz su hattındaki su sızınıtısı yada kaçağı ve pis su hattındaki su sızıntısı veya kaçağı. Temiz su tesisatındaki sızıntı da kendi arasında ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; sıcak su hattındaki sızıntı veya kaçak ve soğuk su hattındaki sızıntı ya da kaçak. Tüm bu ayrımların teknik bazı sebepleri de vardır. Hepsi için ayrı cihaz ve ekipman kullanılmaktadır. Su kaçağı tespiti başlıklı yazımızda bu konuya detaylı bir şekilde değinmeye çalışmıştık.

Biz bu makalemizde “Pis Su Hattındaki Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri” konusunda siz değerli müşterilerimizi ve okurlarımızı bilgilendirmeye çalışacağız.

Pis su giderlerindeki sızıntı ya da kaçak gider borularında oluşan herhangi bir çatlak veya yarılmadan kaynaklanmaktadır. Bu çatlaklar veya yarılmalar kullanılan malzemeden sıcaklık değişimlerine kadar bir çok muhtelif sebepten dolayı olabilmektedir. O nedenle tesisatlarda kullanmış olduğumuz malzemenin kalitesi çok önem kazanmaktadır. Aksi halde sonrasında başımıza gelecekler ile yüzü astarını fazlasıyla geçecektir.

Pis su giderlerindeki bir sızıntının tespiti, temiz su hattındaki bir sızıntının tespiti kadar kolay ve net değildir ne yazık ki. Kullanılan cihazlarda da, metodda da farklılıklar vardır. Temiz su kaçağında olduğu gibi termal kamera, akustik dinleme cihazı gibi aletler yerine pimaş içi görünteleme robotu kullanılmaktadır. Bazı sorunlar dinleme cihazı ile tespit edilse de genelde pimaş içi görüntüleme robotu kullanılmaktadır. Tabi, kullanılacak cihaz ve metod, sorunun olduğu bölgeye ve gider borusunun çapına bağlı olarak değişmektedir.

Yüzde yüz garantili olmasa da su sızıntısı noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Sorunun olduğu bölgedeki bir fayanslık alan kırılarak sızıntının olduğu nokta kesilip, yerine sağlam bir parça ile değiştirilerek kaynaklanmaktadır. Tüm işler kısa zamanda tamamlanabilmektedir.

Daha fazla bilgi için “Pimaş İçi Görüntüleme” başlıklı videomuzu izlemenizi, “Su Kaçağı Tespiti” başlıklı yazımızı öneririz.

Pis su giderlerinde bir sızıntı olması halinde en kısa zamanda işinde uzman kurumsal bir firmadan destek alınmalıdır.

Daha fazla bilgi ve teknik destek talebi için bizi günün herhangi bir saatinde müşteri hizmetleri numaramızdan arayabilirsiniz. Teknik destek talebi için randevu almak gerekmektedir. Müşterilerimiz için en kısa ve en uygun zamanda soruna müdahale edlmektedir.

Petek Tesisat olarak tüm tamir işlemlerimiz 2 yıl garanti kapsamındadır.

Pis Su Hattındaki Su Sızıntısı Tespiti ve Tamiri Servisi

Herhangi sorun veya sorunuz için bizi 7/24 Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek hattından arayabilirsiniz:
0542 434 0202 – 0212 462 1002 – 0216 634 0636